Comments

 1. öncelikle şunu sölemek isterim tranvay modelleri güzel ama sizden ricam bunları bana atabilirmisinz googlede arattırdığımda çıkıyor ama ya bulanık ya küçük acil yardım edin bana maille ulaştırın

 2. Merhabalar,

  Ben normalde Gundam denilen Japon Robot maketleri ilgilenmekteyim. Onlar genelde plastik olduğundan ve direk birbirlerine takılarak yapıldığından konu ile ilgili pek araştıma yapmama gerek kalmamıştı. Son zamanlarda kağıt maketler için çok güzel modellerle karşılaştım ve yapmak istediğim bir kaç şey var. Merak ettiğim ve sormak istediğim mesala sizin bu yaptığınız modeller için nasıl bir kağıt kaç gram kağıt kullanmam gerek? Test amaçlı küçük bir iki model denemesi yaptım fakat sanırım kağıt kalın geldi ve katlamaların yapışması gerçekten çok zor oldu. Hatta kurutucağım derken modelleri bozdum :/

  1. Baskısı yapılmış ürünlerde 300 gr a kadar kullanıyoruz ama onlarda pilyaj olduğu için katlama sorunu yaşanmıyor, evde kendi yapacağımız kağıtlarda 170 gr gibi bir ağırlık yeterli olur kanaatindeyim, 80 ya da 100 gr lık fotokopi kağıtları çok hafif kalıyor malum.

 3. Sn Esat Bey çok güzel çalışmalar elinize sağlık. Sizden ricam Kabataş Taksim Füniküler aracının kağt modeli var mı? Varsa yollar mısınız lütfen? Bende bu aralar uçak yapıyorum Sn Çetin Bey’den buldum. Facebook’ta.

  Saygılarımla;

  1. Murat Bey merhaba, site ile çok uzun zamandır ilgilenemiyorum bu yüzden mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Hali hazırda füniküler maketi yok maalesef, üzerine hiç çalışmadım aslında tüm İstanbul raylı sistem araçlarını yapmak gibi bir niyetim vardı ama maalesef vakit yüzünden yarım kaldı proje.

Post a Comment